Alisher Navoiy tavalludining 585 yilligi va Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 543 yilligi munosabati bilan “Ma’rifat soati” tashkil etildi. 16.02.2026 “Buxoro hududiy elektr tarmoqlari korxonasi” AJda Buxoro davlat texnika universiteti Ijtimoiy fanlar kafedrasi Professori, “Falsafa fanlari” doktori Yunusova Gulandon Samiyevna ishtirokida ikki buyuk siymolarimiz Alisher Navoiy tavalludining 585 yilligi va Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 543
Talija ko’chasini barqaror elektr energiyasi bilan ta’minlash sari muhim qadamlar tashlanmoqda. 12.02.2026 Aholini uzluksiz va sifatli elektr energiyasi bilan ta’minlash uchun “Buxoro hududiy elektr tarmoqlari korxonasi” AJ tomonidan manan eskirgan simyog’ochlar va elektr qurilmalarini bosqichma-bosqich yangilash ishlari amalga oshirilmoqda. Jumladan, Buxoro shahri Talija ko’chasidagi mavjud havo elektr
Maxsus – taktik o’quv mashqlari o’tkazildi 10.02.2026 “Buxoro hududiy elektr tarmoqlari korxonasi» AJ hamda Favqulotda vaziyatlar boshqarmasi bilan hamkorlikda xodimlarining sodir bo’lishi mumkin bo’lgan favqulodda vaziyatlarda harakatlanish shayligi baholandi. Tadbirda yirik savdo majmuasida yong’in holati kuzatilganda jabrlangan xodimga birinchi yordam ko’rsatish, aholi
Buxoro tuman elektr ta’minoti korxonasining faoliyati tanqidiy-tahliliy ruhda ko‘rib chiqildi. 05.02.2026 Shu munosabat bilan mas’ul rahbarlar va elektr ta’minoti korxonasining xodimlari ishtirokida yig‘ilish o‘tkazildi. Yig‘ilish davomida elektr ta’minotidagi mavjud muammolar, murojaatlar bilan ishlash holati, tarmoqlarni saqlash va xizmat ko‘rsatish sifati atroflicha muhokama qilindi. Yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar
2026-yil 1-apreldan quyidagilar uchun to‘lovlar faqatgina bank kartalari yoki elektron to‘lov tizimlari orqali amalga oshiriladi 03.02.2026 2026-yil 1-apreldan quyidagilar uchun to‘lovlar faqatgina bank kartalari yoki elektron to‘lov tizimlari orqali amalga oshiriladi: Elektr energiyasi, tabiiy gaz, ichimlik suvidan foydalanganlik uchun to‘lovlar; Transportlarga yoqilg‘i quyish shoxobchalari orqali aholiga neft-gaz mahsulotlarini sotish va elektrda